השתלמות "עיצוב תכנה מבוסס עצמים" בחיפה תשס"ז

ההשתלמות תיפתח כמתוכנן ביום שלישי 5.9.06

נשלחו אישורי כניסה לטכניון לכל המורים שהתקבלו להשתלמות

רשימת המורים שהתקבלו להשתלמות ורשימת המתנה נמצאים כאן

אם שלחתם אלינו טופס הרשמה ושמכם לא מופיע באחת הרשימות – אנא הודיעו לנו בדחיפות

 

אנחנו שמחים להודיע על פתיחת ההרשמה להשתלמות "עיצוב תכנה מבוסס עצמים" שתתקיים בחיפה ותועבר על-ידי שרה פונק, בתמיכת צוות הפיתוח של היחידה באוניברסיטה העברית ירושלים.

מטרת ההשתלמות להציג את תכני יחידת הלימוד "עיצוב תוכנה" כפי שהם נראים בראי השפות מבוססות העצמים, לקראת השינוי הצפוי בישום תוכנית הלימודים במדעי המחשב בהתאם להנחיות המפמ"ר וועדת המקצוע.

בקורס יוצגו בקצרה המאפיינים של השפות: ג'אווה וסישרפ.

במהלך ההשתלמות יוצגו וילמדו חומרים שמפתח צוות הפיתוח בימים אלו.

שימו לב: עקב ביקוש גבוה, לא יתקבלו להשתלמות יותר משני מורים מאותו בית ספר.

אוכלוסית יעד וידע קודם:

·          ההשתלמות מיועדת למורי מדעי המחשב בחטיבה העליונה.

·          עדיפות בקבלה תינתן למורים שמגישים לבגרות בעיצוב תכנה.

·          נדרשת היכרות טובה עם תכני יחידת הלימוד: "עיצוב תוכנה".

·          אין צורך בידע קודם של שפות מונחות עצמים או הכרת תכנות מונחה עצמים,

אך נדרש כוח רצון והשקעה בהכנת החומרים ולימוד שוטף בין מפגש למפגש!

נושאים מרכזיים:

1. מעבר לשפות תכנות מבוססות עצמים והכרת סביבות עבודה מתאימות.

2. העצם והמחלקה כדרך להגדרה ומימוש של טיפוס נתונים מופשט ועבודה איתו.

3. תרגול ושימוש בטיפוסי נתונים שונים בעזרת הגדרה ומימוש של מחלקות מתאימות. (שאלות ברמת בגרות ב"עיצוב תוכנה").

4. מבני נתונים: יסקרו המבנים הקלאסיים: מחסנית, תור, רשימה ועץ בינרי, תוך שהטיפול והשימוש בהם נעשים בעזרת שפות מבוססות עצמים.

מקום:

ההשתלמות תתקיים בחיפה. פרטים נוספים יפורסמו בקרוב.

היקף ודרישות:

משך ההשתלמות 56 שעות.

ההשתלמות מורכבת מהרצאות, דיונים ועבודה מונחית במעבדת המחשבים.

בתום כל מפגש תנתן עבודת הגשה לקראת המפגש הבא וכן ינתנו מטלות קריאה. כדי להיות זכאים לקבלת גמול השתלמות יש להפגין נוכחות בלפחות 80% משעות הקורס וכן להגיש במועדן 80% המטלות.

בתום ההשתלמות תנתן מטלת חובה מסכמת (או מבחן) שעמידה בהם יהיו תנאי לקבלת גמול ההשתלמות.

שימו לב: התקשורת בין הצוות והמשתתפים לכל אורך ההשתלמות תעשה באמצעות דוא"ל ופורום ברשת, ולכן חובה על כל משתתף להצטייד בכתובת דוא"ל ונגישות לאינטרנט.

תאריכי ההשתלמות:

ההשתלמות תיפתח ב- 5.9.06 ותתקיים בימי שלישי, במפגשים אחה"צ 16:00-20:00 בתאריכים הבאים:

ג 5.9.06, ג 12.9.06, ג 19.9.06, ג 26.9.06, ג 3.10.06, ג 17.10.06, ג 24.10.06, ג 31.10.06

ג 7.11.06, ג 14.11.06, ג 21.11.06, ויתכן שיתקיים מפגש מסכם גם ביום ג' 28.11.06

גמול: ההשתלמות מוכרת לגמול 56 שעות עם ציון.

הרשמה:

התשלום להשתתפות בהשתלמות הוא 130 ש"ח ויגבה מהמשתתפים במפגש הראשון.

נא לשלוח את הטופס המצורף לדוא"ל lapidot@tx.technion.ac.il

או לכתובת: מרכז המורים הארצי למדעי המחשב, המחלקה להוראת הטכנולוגיה והמדעים, טכניון, חיפה 32000

שימו לב: אם לא קיבלתם מאיתנו אישור תוך 5 ימים על קבלת הטופס – סימן שהוא לא הגיע אלינו ואתם מתבקשים להרשם פעם נוספת.

טופס הרשמה להשתלמות "עיצוב תכנה מבוסס עצמים" בחיפה תשס"ז

נא לשלוח את הטופס לדוא"ל lapidot@tx.technion.ac.il

או לכתובת:

מרכז המורים הארצי למדעי המחשב, המחלקה להוראת הטכנולוגיה והמדעים, טכניון, חיפה 32000

 

שם: __________________________________________

תעודת זהות: ________________________ (כולל ספרת ביקורת)

כתובת מלאה: __________________________________________________________

מיקוד: _____________

טלפון: _________________________ נייד: _______________________

דוא"ל (חובה!): ____________________________________________________

בית ספר: __________________________________________________

סמל בית הספר (חובה): _______________________

       ð      אני מגיש לבגרות בעיצוב תכנה.

       ð      אני לא מגיש לבגרות בעיצוב תכנה.

רקע קודם בהגשה לבגרות במדעי המחשב, בפרט בעיצוב תוכנה: (פרט)

 

 

רקע קודם בשפות מונחות עצמים:

       ð      יש לי רקע בשפת ג'אווה

       ð      יש לי רקע בשפת סי שרפ

 

 

רשימת המורים שהתקבלו להשתלמות ורשימת המתנה (לפי סדר א"ב)

התקבלו להשתלמות

 

רשימת המתנה

אבדייב נטלי

 

ברקמן תמר

אבן חיים שמעון

 

גרינברג גלינה

אגבאריה מוחמד

 

ויזר רוית

אדר אהובה

 

ח'ליל פאתן

איוב מוחמד

 

טרחובסקי גלינה

אסיף גלית

 

ישראל אביב

בוקובזה אביטל

 

לביא רפאלה

בלאן יוסף

 

עאזם סאמר

בן ארי עפרה

 

צ'רניאבסקי אירנה

בן שושן שרה

 

שאדי טוביה

ברסוק ז'אנה

 

שלש סמיר

גרינוולד אבי

 

 

הינו סמי

 

 

וגנר שרה

 

 

זמוסטיאנו יאנה

 

 

חמזה ראיף

 

 

כהן מרב

 

 

לויטן יוליה

 

 

ליבנה בלהה

 

 

נאימרק לודמילה

 

 

נגאר עיזאת

 

 

ניזאר ביטאר

 

 

סריוגין לובה

 

 

עאזם עבד

 

 

עבאס סמאח

 

 

עמירה מיכל

 

 

פולק תמר

 

 

קאסם עיסא

 

 

רם ריקה

 

 

שטיין דינה

 

 

שפיגלר שבתאי

 

 

שרף עליזה