יום עיון "פיתוח פרויקטים במדעי המחשב ומגמת טכ"מ / הנדסת תכנה"

מרכז פסג"ה אשדוד, יום רביעי 5.2.03

זו הפעם הראשונה שיום עיון מוקדש במלואו לפיתוח פרוייקטים, המהווה נושא מרכזי וחשוב בהוראת מדעי המחשב.

ביום העיון עסקנו בהיבטים שונים של פיתוח פרוייקטים: תיאוריה, פרקטיקה, הוראה ולמידה. מגוון הרצאות הוצגו על ידי מיטב המומחים באקדמיה, בתעשייה ובצה"ל. צוותי פיתוח הציגו היבטים שונים של פיתוח פרוייקטים בחלופות במדעי המחשב ובהתמחויות במגמת טכנולוגיות מידע. מורים מובילים שיתפו אותנו בנסיונם העשיר בהנחיית פרוייקטים והציגו עבודות של תלמידיהם. נידונו גם קשיי מורים בהנחיית פרוייקטים, קשיי תלמידים בפיתוח פרוייקטים, ודרכי התמודדות אתם, וכן הערכת פרוייקטים.

דוגמאות של פרויקטים

תמונות מיום העיון  (20 תמונות בקובץ zip)

סדר יום

8:30 - 9:15            התכנסות, הרשמה, כיבוד

9:15 - 9:30            פתיחה וברכות

9:30 - 10:30          פיתוח מבוסס מודלים - היבט יישומי

                           ערן גרי, מנהל פיתוח בחברת I-LOGIX

10:30 - 11:30        גישת ה- Play-In / Play-Out  : על תכנות מבוסס תסריטים 

                           פרופ' דוד הראל, דיקן הפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב, מכון ויצמן למדע

11:30 - 12:30        שילוב למידה באמצעות פרוייקטים בהוראת מדעי המחשב

                           שרה פולק וד"ר זהבה שרץ, המחלקה להוראת המדעים, מכון ויצמן למדע

13:30 - 12:30        הפסקת צהרים

15:30 - 13:30        מושבים מקבילים

                           מושב א: פיתוח פרויקטים בצוות – בית הספר למקצועות מחשב, צה"ל

                                      ביצוע פרויקטים ביסודות מדעי המחשב: יפעת בן דוד קוליקנט

                           מושב ב: פיתוח פרויקטים בהתמחויות מגמת טכ"מ:

                                      מערכות גרפיות: וליד ח'ליפה

                                      יישומים מנהליים: מלכה סלומונוביץ

                                      בינה מלאכותית ומערכות מומחות: שרה פולק

                                      מערכות הפעלה (תכנית חדשה): שרה פולק

                           מושב ג: פיתוח פרויקטים בחלופות יח"ל שלישית במדעי המחשב:

                                      מבוא למערכות מידע: דב בלום

                                      תכנות לוגי: ד"ר ברוריה הברמן

                                      ארגון מחשב ושפת סף: ססיל יחזקאל (קובץ מכווץ של המצגת)

                                      תכנות בסביבת אינטרנט: אלה לב

16:00 - 15:30        סיכום