השתלמות "מדעי המחשב בשפת ג'אווה" – ת"א – קיץ 2007

!!!!!!! שימו לב: הפגישות של ההשתלמות מתקיימות כמתוכנן גם אם יש שביתה !!!!!!!

ביום שני 15.10 יתקיים המפגש כמתוכנן

 

ההשתלמות נערכת כחלק מן ההערכות לשינויים ביישום תכנית הלימודים במדעי המחשב בהתאם להנחיות המפמ"ר וועדת המקצוע.

מטרת ההשתלמות: לימוד שפת התכנות Java כדי להכשיר מורים למימוש תכנית הלימודים ביסודות מדעי המחשב ובעיצוב תוכנה בשפה. ההשתלמות תכסה את כלי התכנות הנדרשים בשפה לצורך הוראת התכנית של יחידות לימוד אלו. תינתן העשרה בתחום של בניית יישומים גראפיים בעזרת הספריות המוכנות של השפה. כמו כן יוקנו עקרונות של תכנות מונחה עצמים.

 

היקף: 56 שעות עם ציון.

מקום: מפ"ט עמל, קהילת קיוב 17, תל אביב.

אוכלוסייה: מורי מדעי המחשב בבתי ספר תיכוניים.

המרצים: ד"ר נוע רגוניס, שמרת מן.

 

אופי ההשתלמות: ההשתלמות תשלב הוראה פרונטאלית ותרגול במעבדת מחשבים. בכל מפגש יינתנו תרגילים אותם יש להשלים עד למפגש הבא.

חובות ההשתלמות: נוכחות של 80% משעות ההשתלמות, הגשת תרגילים כפי שיידרש בתום כל מפגש, הגשת פרויקט סיכום בהתאם להנחיות שיפורסמו בתחילת ההשתלמות.

 

תאריכים:

5 ימים מרוכזים (9:00-15:30) בתאריכים הבאים:

רביעי 18.7.07, חמישי 19.7.07, ראשון 22.7.07, רביעי 25.7.07, חמישי 26.7.07

6 מפגשים בימי שני אחה"צ (16:00-19:00) בתאריכים הבאים:

שני 3.9.07, שני 10.9.07, שני 17.9.07, שני 24.9.07, שני 8.10.07, שני 15.10.07

 

הרשמה:

מצורף טופס הרשמה בהמשך. נא לשלוח אותו עם כל הפרטים אל:

מרכז המורים הארצי למדעי המחשב, הוראת הטכנולוגיה והמדעים, טכניון, חיפה 32000

או לפקס 04-8293004, או לדוא"ל lapidot@tx.technion.ac.il

שימו לב: אם לא קיבלתם אישור על קבלת הטופס תוך 5 ימים – סימן שלא קיבלנו את הטופס ואתם מתבקשים לשלוח אותו שוב.

 

ההשתתפות בהשתלמות היא ללא תשלום ומוכרת לגמול השתלמות (56 שעות עם ציון).

מורים שיהיו מעוניינים בגמול השתלמות, יתבקשו לשלם לצורך הטיפול בגמול. התשלום יטופל לאחר פתיחת ההשתלמות.

 

תכני ההשתלמות:

* תכנות מונחה עצמים ושפות תכנות מונחה עצמים – על מה אנחנו מדברים. הדגמות בסביבת הפיתוח BlueJ.
* עקרונות תכנות מונחה עצמים: טיפוס, עצם, תכונות, פעולות, יצירת עצמים, הפעלת פעולות על עצמים.
* שימוש בסביבת הפיתוח
BlueJ.

* התחביר הבסיסי של שפת Java: הגדרת טיפוס, הגדרת תכונות, הגדרת פעולות, הגדרת פרמטרים, הגדרת פעולה יוצרת.

* תחביר הוראות השמה, ביטויים חשבוניים והוראות תנאי. פונקציות ספרייה מתמטיות.

* הגדרת עצמים בתוך טיפוס ראשי. קלט ופלט ב- Java. אלגוריתם ראשי ממומש בפעולה הראשית.

* הדגמות בסביבת הפיתוח Jeliot. פעולות קובעות ופעולות מאחזרות.
* תחביר לולאות ב-
Java. גרסת בסיס של לולאת for, הרחבות של לולאת for, לולאת while. שימוש בסביבת הפיתוח Jeliot.

* פתרון בעיות בנוסח יסודות מדעי במחשב בשפת התכנות Java.
* מערכים של טיפוסים בסיסיים, מערכים של עצמים, ופתרון בעיות במערכים.

* הספריות הגראפיות של Java, השימוש בהן, פיתוח יישומים גראפיים.

* פתרון בעיות בנוסח טנ"מ (טיפוס נתונים מופשט) רשימה, טנ"מ מחסנית, וטנ"מ עץ.

* הורשה בתכנות מונחה עצמים.

* היכרות עם סביבות פיתוח מתקדמות.

 

 

טופס הרשמה להשתלמות ג'אווה ת"א (תאריך פתיחה 18.7.07)

נא לשלוח אל:

מרכז המורים הארצי למדעי המחשב, הוראת הטכנולוגיה והמדעים, טכניון, חיפה 32000

או לפקס 04-8293004, או לדוא"ל lapidot@tx.technion.ac.il

שימו לב: אם לא קיבלתם אישור על קבלת הטופס תוך 5 ימים – סימן שלא קיבלנו את הטופס ואתם מתבקשים לשלוח אותו שוב

 

שם: ___________________   משפחה: _______________________    ת.ז. _________________________

כתובת: ______________________________________________________________________________

טלפון בבית: __________________________   טלפון נייד: ____________________________

דואר אלקטרוני: __________________________________________________

בית ספר: _______________________________________    יישוב: ____________________________

סמל בית הספר: _________________

 

 

 

רשימת המורים שהתקבלו, או נמצאים בהמתנה

 

התקבלו להשתלמות:

 

רשימת המתנה: 10 מקומות ראשונים

 

רשימת המתנה: כל היתר

1.                  אדרי עמרם

2.                  אהרון דורית

3.                  אוליאל אורית

4.                  אונגר זאב

5.                  אייזנר אתי

6.                  ארז רונית

7.                  בארז לריסה

8.                  בראון ורד

9.                  בררו אתי

10.              ברש אירנה

11.              גאון ראיסה

12.              הרפז יניב גלית

13.              חדד משה

14.              חריזמן אילנה

15.              טישמן קטי

16.              כרמל טלי

17.              ליאני אושרית

18.              נגר דורית

19.              נעים עינת

20.              סודרי עליה

21.              ענבל בתיה

22.              פרל נורית

23.              צידון שמחה

24.              רז חרודי איריס

25.              שוחט דוד

26.              שנהב אפרת

27.              שקד אירית

 

10 המורים הבאים הם

ראשונים ברשימת ההמתנה.

הם יוזמנו למפגש הראשון של ההשתלמות.

אם לא יגיעו מורים שהתקבלו להשתלמות –

מקומם ימסר למורים מרשימה זו

(לפי סדר הופעתם ברשימה)

 

1.      הלר מאיה

2.      חדרי יחזקאל

3.      פורשט אתי

4.      שטיימן ז'אנה

5.      בן דוד דורית

6.      לבטון שרית

7.      ליפשיץ ישי

8.      טריפולסקי רבקה בקי

9.      זיקרי עידית

10.  טרביץ רותי

 

כל השמות הבאים

נמצאים ברשימת ההמתנה

מעבר למקום 10

 והם מופיעים כאן

לפי סדר א"ב

 

אור הילה

אברבוך אלכסנדר

אטלס דיאנה

אסרף מיכל

גורפינקל ורדה

גנסן איגור

דאום רייטר ברכה

דדון רחל

וובצוק אלה

וורמסר סורנה

זוהיר ריאן

כהן מיכל

כהן ענת

מולאיוף בת שבע

נחשון יפעת

נמלצב גלינה

סוגבקר רלי

סולטן שמעון

סטרינסקי איילת

סימוני נטליה

פורת ורדה

פיינגרהוט יפה

פינצ'ובר שרי

פלס רות

קרוח ג'ורג'

רוסו עידית

שטרן טובה